O mnie

Mobirise
Mobirise

Jestem profesjonalistą z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ponad 10-letnim doświadczeniem. Szczególnym przedmiotem mojego zainteresowania są kontuzje i urazy związane z uprawianiem sportu zawodowego i amatorskiego oraz problemy ortopedyczne osób mało aktywnych ruchowo. Rozumiem doskonale specyfikę i odmienność leczenia osób trenujących, ponieważ sam uprawiam czynnie sport (m. in. Brazylijskie Jiu-Jitsu, regularne starty w biegach długodystansowych, fitness siłowy, windsurfing, yachting motorowodny czy turystyka motocyklowa). Opiekuję się sportowcami klubu "Walka" Gniezno, we współpracy z klubami z Wielkopolski i Dolnego Śląska przygotowuję na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMP w Poznaniu pracę doktorską poświęconą urazom stawu barkowo-obojczykowego.
Posiadam duże doświadczenie w badaniu USG układu mięśniowo-szkieletowego (przeprowadzone kilka tys. badań konsultacyjnych), co umożliwia mi bieżące weryfikowanie rozpoznań i dolegliwości z jakim trafiają do mnie Pacjenci.

Jako chirurg specjalizuję się w leczeniu złamań kości i zaburzeń zrostu, leczeniu operacyjnym choroby zwyrodnieniowej (endoprotezoplastyka stawu biodrowego, osteotomie korekcyjne), artroskopii kolana oraz zabiegach z zakresu chirurgii ręki (m. in. leczenie zespołu cieśni kanału nadgarstka, przykurczu rozcięgna dłoniowego, tzw. palców zatrzaskujących, „łokcia tenisisty” czy uszkodzeń ścięgien). Wykonuję również operacje plastyczne stopy (leczenie palucha koślawego i palców młotkowatych, entezopatie).

W swojej praktyce wykorzystuję nowoczesne metody leczenia pod kontrolą ultrasonografii (iniekcje kolagenowe, wiskoprotezy, terapia kwasem hialuronowym) oraz metody biologiczne (m. in. PRP, komórki macierzyste, LIPUS) i strategie rehabilitacyjne „fast recovery”. Współpracuję z wiodącymi, zweryfikowanymi ośrodkami rehabilitacji na terenie Wrocławia i Gniezna.

Dzięki ukończonym stażom i szkoleniom z zakresu Evidence-Based Medicine oraz współpracy z prestiżową organizacją Cochrane Collaboration posiadam zdolność krytycznej oceny i wyboru optymalnego, zindywidualizowanego podejścia do każdego Pacjenta. Dotyczy to również aspektu komunikacyjnego – uważam, że wzajemne zaufanie oraz zrozumienie oczekiwań, celów leczenia i możliwych do osiągnięcia rezultatów gwarantuje obustronną satysfakcję w relacji Pacjent-lekarz.

Płynnie posługuję się językiem angielskim w mowie i piśmie (certyfikat IELTS oraz wykorzystanie praktyczne w pracy z pacjentami korporacyjnymi i VIP firm abonamentowych).

Ukończyłem Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, ponadto także studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Staż podyplomowy odbywałem w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, a szkolenie specjalizacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii na Oddziale Ortopedycznym Szpitala Powiatowego w Gnieźnie pod kierunkiem dr. Waldemara Bogielczyka.

Dzięki pracy na oddziale o profilu ogólnym posiadam gruntowne doświadczenie w zaopatrywaniu i leczeniu całego spektrum ostrych i przewlekłych problemów w obrębie narządu ruchu, także u osób starszych, od pierwszej pomocy w ramach SOR, przez operacje, aż do kontynuacji leczenia w Poradni Ortopedycznej.
Z racji moich zainteresowań i kwalifikacji pełniłem również funkcję ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.  

OrthoDoc. Indywidualna Praktyka Lekarska Paweł Kanturski, ul. Gwiaździsta 16, 62-200 Gniezno, NIP 8971685789, REGON: 300975519
Nr wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą: 000000089677